Webdesign

Webdesign

Moja pasja tworzenia stron internetowych

Swoje pierwsze kroki w świecie tworzenia stron www zacząłem stawiać bardzo późno, gdyż dopiero w wieku 31 lat. Wykonywana praca zawodowa nie miała i nadal nie ma żadnego związku z informatyką, jednakże zawsze pasjonowały mnie technologie internetowe. Pod koniec 2012 roku zdecydowałem, że zacznę robić coś w kierunku swoich zainteresowań. Początkowo nie miałem pojęcia od czego zacząć. Szukałem różnego rodzaju tutoriali z zakresu HTML i CSS, a także próbowałem zdobyć informacje z dziedziny grafiki. Niestety wiedza ta była chaotyczna i nie umiałem sobie jej usystematyzować.

Przeglądając filmy instruktażowe na YouTube, przypadkiem trafiłem na darmowy filmik pana Grzegorza Róg. To właśnie za sprawą jego serwisu EduWeb.pl i jego ogromnych umiejętności udało mi się wskoczyć na właściwe tory nauki. Przerabiając kolejne kursy z EduWeb.pl stworzyłem swoją pierwszą stronę poświęconą Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej w Tczewie. Jak na pierwszy projekt strona miała całkiem niezłe możliwości. Mianowicie posiadała własny, mały system zarządzania treścią, bazę danych, umożliwiała dodawanie artykułów i komentarzy z akceptacją treści, posiadała również system ankiet na najlepszych piłkarzy. Niestety wszystkie podstrony nie generowały się dynamicznie w związku z powyższym aktualizowanie danych było pracochłonne. Zdecydowałem, że zawieszę funkcjonowanie strony ALPN'u, a ograniczę się jedynie do prowadzenia fanpage na Facebook'u - Społeczność ALPN & FUTSAL Tczew. Pod koniec 2014 roku całkowicie zaniechałem prace nad powyższą stroną na rzecz nowego projektu - Katalogu promocji i e-sklepów dla dzieci.

Siedząc godzinami po pracy przed komputerem, zaniedbując rodzinne obowiązki, krok po kroku tworzyłem nowy projekt. Im dalej brnąłem, tym więcej pojawiało się pytań, na które nie znałem odpowiedzi. Oczywiście przerabiając kursy HTML, CSS oraz PHP udało mi się pokonać wszystkie przeszkody. W tym miejscu chciałbym również podziękować panu Mateuszowi Manaj, który poświęcił mi swój czas na korespondencję mailową. Po ponad roku prac mój nowy projekt ujrzał światło dzienne. Był to prosty katalog e-sklepów dziecięcych, w którym każdy ze sklepów mógł dowolnie edytować swoje dane oraz umieszczać promocje i nowości. Sama strona była już nieco bardziej złożona, ponieważ posiadała zaplecze administratora oraz panel dla sklepów.

 

Przerobione kursy